Informace o změnách ve studiu na VUT

Zapisování studentů (posledního ročníku) bakalářského studijního programu do předmětů navazujícího studia nebude možné. Tato varianta nemá oporu v zákoně (zákon č.111/1998 Sb. – Zákon o vysokých školách). Je to možné pouze formou CŽV. Doposud bylo toto zapisování na VUT umožněno z důvodu neznalosti stávajících předpisů, nejedná se tedy o zavádění nové směrnice!

Prorektor Švec toto chce dodržovat bezodkladně – to znamená, že se vztahuje na všechny studenty, kteří by měli v úmyslu si tyto předměty zapsat.

Mezi další striktní dodržování stávajících předpisů na VUT patří, že pokud se studenti nepřihlásí k daným termínům povinně volitelných předmětů, zápisů, oborů, atd.
- FAST proto nebude moci dále vybírat poplatky za zvýšenou administrativu viz čl. 15 odst. 2 Statutu VUT (fakulty si mohou upravit výši poplatků za nadstandardní úkony v rozpětí dané směrnicí kvestora – v ní jsou ale pevné částky) a tito studenti budou vyloučeni.

SKAS se bude snažit dosáhnout toho, aby studenti byli upozorňováni mailem v dostatečném předstihu (jako např. při zaplacení jistiny na kolejích)

7 Responses to “Informace o změnách ve studiu na VUT”

 1. Robert Ivánek Says:

  Dobrý den,
  rozumím tomu správně? Znamená to, že jako čtvrťák, který si odkládám státnici na příští rok mám ještě nárok na zapsání předmětů z 1. navazujícího magisterského studia tak jako byla praxe doposud? Již jsem s Vámi ohledně tohoto komunikoval přes e-mail. Díky za odpověd.

 2. Lukáš Hromník Says:

  Tato směrnice bude platit nejdříve od 1.9.2010, takže na zápis v srpnu 2010 se ještě nevztahuje. Čili to znamená že si v srpnu můžu, magisterské předměty zapsat? A po přijetí na MGR by mi je mohli uznat? Díky za odpověď Lukáš

 3. SK AS Says:

  to Lukáš Ano přesně tak, ty předměty co se zapíší v srpnu 2010 by měly být uznány.

 4. SK AS Says:

  to Robert Ano, ten nárok ještě máš, ale dávej si pozor, ať z ničeho nedostaneš za E, protože to ti za rok už neuznají.

 5. Jiří Says:

  Dnes jsem byl na studijním, tam mi řekli, že poslední zprava kterou o tom mají je, že to nepůjde, na děkanátu neví vůbec a poslali nás za Štěpánkem, ten řekl že to nepůjde a poslal nás za Bajerem a ten tam nebyl. takže toto je jediné místo kde je napsáno,že ta možnost bude, chci se zeptat, co nebo kdo je v této věci oficiální a odpovědný zdroj který to rozsoudí, děkuji

 6. Jiří Says:

  Takže to mám potvrzeno, předměty zapsat nepůjdou, uz se pracuje na tom aby to i v intranetu bylo zakázáno. Tyto informace co tu jsou jsou v soucasné chvíly nepravdivé! Tímto chci apelovat na studentskou komoru,aby s tím zkusila neco udělat, je to nespravedlivé, měnit podmínky v průběhu semestru.

 7. SKAS Says:

  Musíme se omluvit, kolegyně omylem spojila dvě informace dohromady. Totiž směrnice upravující uznávání předmětů (hodnocení E již nebude uznáváno) bude platit od 1.9.2010 je úprava ve směrnici, kterou zavádí FAST. Nemožnost zapisování předmětů z navazujícího magisterského stupně je pokyn od prorektora Švece – zavádí VUT a není to součástí žádné směrnice. Toto zapisování nemá oporu v zákoně, dosud se přehlíželo, ale protektor tomu chce učinit konec. Platí tedy neodkladně a není součástí žádné nové směrnice. Z naší pozice proti tomu nemůžeme dělat víc, než vy. Doporučil bych Vám obrátit se na SK AS VUT, ale jak chápete, nejedná se o zavádění nového předpisu v průběhu studia, nýbrž o konec přehlížení současného stavu – to je rozdíl.

Komentuj

ANONYMNÍ PŘIPOMÍNKY STUDENTŮ

 

Květen 2010
P Ú S Č P S N
« Dub   Čer »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Facebook

KE STAŽENÍStudentská komora AS FAST © 2010 | Úkoly